Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună ziua !Va rog dacă ma puteți ajuta cu o ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună ziua !Va rog dacă ma puteți ajuta cu o solutie-locuiesc ...

Bună ziua !Va rog dacă ma puteți ajuta ci o solutie-locuiesc cu chirie intr-o locuință a Primăriei fiind în regim public,mi s-a spus ca nu o pot cumpara!Exista o șansă să o pot cumpara cumva?Va multumesc!
Daca nu v-o vinde, n-o puteti cumpara.
Dacă în contractul de închiriere este mentionat faptul ca se poate cumpăra atunci se poate.