avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 741 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună ziua !Va rog dacă ma puteți ajuta cu o ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună ziua !Va rog dacă ma puteți ajuta cu o solutie-locuiesc ...

Bună ziua !Va rog dacă ma puteți ajuta ci o solutie-locuiesc cu chirie intr-o locuință a Primăriei fiind în regim public,mi s-a spus ca nu o pot cumpara!Exista o șansă să o pot cumpara cumva?Va multumesc!
Cel mai recent răspuns: foteaic , utilizator 20:10, 30 Ianuarie 2022
Daca nu v-o vinde, n-o puteti cumpara.
Dacă în contractul de închiriere este mentionat faptul ca se poate cumpăra atunci se poate.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Drept de habitat mariams70 mariams70 buna ziua, Sun in proces de partaj din anul 2008 mentionez ca in urma divortulul am plecat din locuinta care am construit-o im preuna cu ... (vezi toată discuția)
Cumparare locuinta cu chirie de la anl ancasiia ancasiia Locuiesc intr-un apartament cu chirie de la ANL si am inteles ca dupa 5 ani se poate cumpara. Problema mea este urmataorea: dosarul de inchiriere a fost facut ... (vezi toată discuția)
Locuinta de serviciu si partaj... ContSters48937 ContSters48937 eu impreuna cu sotul meu si cei doi copii am obtinut o locuinta de servici, de la MAPN. acum 2 ani s-a produs divortul, copiii ramanad in grija mea. am ... (vezi toată discuția)