avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1016 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Bună ziua! Pe data de 22.01.2022 am intrat în tara ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Bună ziua! Pe data de 22.01.2022 am intrat în tara pe la punctul ...

Bună ziua! Pe data de 22.01.2022 am intrat în tara pe la punctul de frontieră Borș menționez că sunt șofer și tranzitez des vama am uitat de aceasta dată să completeze acel formular plf. gov.ro l-am complectat cu 7:30 peste acea limita de 24 de ore (salvând formularul completat deoarece știam că este posibil să primesc amendă), la 4 zile am și primit amenda acasă!!! Aș putea face contestație am vreo șansă să câștig? Am nevoie de un avocat să mă reprezinte sau aș putea să o depun eu? Dacă aș putea să o depun eu de ce am nevoie? Vă mulțumesc!!!

Alte discuții în legătură

Amenda formular plf Ovidutus Ovidutus Buna ziua. In data de 28 decembrie am intrat pe teritoriul Romaniei. Nestiind ca e necesar completarea unui formulat PLF la intrarea in tara, am procedat la ... (vezi toată discuția)
Constestatie amenda plf ada2000 ada2000 Constestatie amenda PLF. Buna seara, De sărbători am fost plecata din tara și la întoarcere am completat acel formular PLF cerut de lege. Astăzi m-am ... (vezi toată discuția)
Bună seara! În perioada 23 decembrie 2021 - 3 ianuarie 2022 ... alextihanov48 alextihanov48 Bună seara! În perioada 23 decembrie 2021 - 3 ianuarie 2022 am fost plecat în Marea Britanie împreună cu prietena mea și sora acesteia. Cu 24h înainte ... (vezi toată discuția)