avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1025 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Bună ziua. Dacă am ajuns la vârsta pensionarii și ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Bună ziua. Dacă am ajuns la vârsta pensionarii și sunt în ...

Bună ziua.
Dacă am ajuns la vârsta pensionarii și sunt în perioada de prelungire conform legii, pot candida la funcția de director?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 11:05, 2 Februarie 2022
Daca indepliniti conditiile, puteti candida la funcția de director.
Și dacă varsta nu-mi permite decât cel mult 2 ani de activitate, cum semnez contractul de management pe 4 ani?

Cornel Vasile a scris:

Daca indepliniti conditiile, puteti candida la funcția de director.

Ultima modificare: Miercuri, 2 Februarie 2022
vasea_13, utilizator
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Il semnati pe 2 ani .... pana atunci poate mai modifica legea.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Numire director liceu enrike enrike Am susţinut concursul pentru ocuparea unui post de director la liceu într-un judeţ pilot în sesiunea octombire – noiembrie 2008, fiind ... (vezi toată discuția)
Retrogradare in reorganizare (rog raspuns urgent) PLiana PLiana Sunt Director de departament azi am fost chemata la Directiunea Generala si am fost anuntata ca voi fi retrogradata si in locul meu va veni un alt director ... (vezi toată discuția)
Rog raspuns!!!! sir28 sir28 buna ziua, lucrez de aproape 4 ani la o firma (societate pe actiuni) iar din 15 iunie sunt director general. pe 11 august mi-am bagat demisia intrucat la ... (vezi toată discuția)