Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Consilier achizitii publice intr-o primarie cu sarcini ...
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Consilier achizitii publice intr-o primarie cu sarcini de serviciu ale inspectorului taxe si impozite locale???

Intr-o instituție publică (primărie) se poate înființa prin Hotărâre de Consiliu Local conform art.610 Cod Administrativ funcția publică de execuție consilier achiziții publice debutant, cu poziție distincta în organigrama și să i se atribuie prin fișa postului și sarcinile de serviciu ale altui post, de exemplu ale consilierului de la taxe și impozite locale.

Mulțumesc anticipat pentru raspuns!
DANYDANA65, utilizator
De regula se scrie in fisa postului ca indeplinesti orice alte sarcini trasate de superior in fisa postului. Deci...Daca cele doua functii se aseamana da este firesc sa indepliniti ce scrie in fisa postului, dar daca activitatea este diferita nu prea se justifica sa faci o fisa a postului din doua domenii diferite.
Justitiarul711, utilizator