Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Bună seara, Fiica mea și-a pierdut carnetul de ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Bună seara, Fiica mea și-a pierdut carnetul de elev(gimnaziu) ...

Bună seara,

Fiica mea și-a pierdut carnetul de elev(gimnaziu) in el avea și o copie după certificatul de naștere, urma să-și prelungească abonamentul la metrou....
Deși are completată adresa, datele personale și un Nr de telefon nu cred că are sansa să îl returneze cineva... Ar trebui să anunț undeva ținând cont că era și un act acolo( copie certificatul de naștere).
La școala presupun că îi va face altul...

Mulțumesc
Solicitați un duplicat al certificatului de naștere al copilului. Cel anterior va figura automat ca anulat. Pierderea nu se anunță nicăieri.
Bună ziua,

Astăzi mi s-a confirmat încă o dată că încă mai sunt și oameni buni. Cineva l-a găsit și ni l-a adus acasă.
Mulțumesc pentru răspuns.

georgiana.td a scris:

Solicitați un duplicat al certificatului de naștere al copilului. Cel anterior va figura automat ca anulat. Pierderea nu se anunță nicăieri.