Forum Discuţii diverse Discuţia la modă Buna ziua, O sa descriu un eveniment petrecut in 1997, ...
Discuție deschisă în Discuţia la modă

Buna ziua, O sa descriu un eveniment petrecut in 1997, va rog ...

Buna ziua,

O sa descriu un eveniment petrecut in 1997, va rog sa-mi spuneti dacă se pretează inițierea unui proces juridic in asemenea situații.
In toamna lui 1997, familia mea a suferit un grav accident de circulație, in urma căruia tatăl meu a decedat. Mașina, condusa de către tatăl meu, a dat peste o groapa nesemnalizată. Groapa a fost sapata de către o anumită societate civilă/de stat, nu știu exact, pentru a efectua lucrări de întreținere la instalația de gaz. Perimetrul Șantierului nu era marcat, semnalizat in niciun fel, marcajul rutier fiind inexistent.
Dețin câteva articole din ziare, unde sunt expuse și poze de la eveniment.

Mulțumesc anticipat pentru ajutor !
Cu stima,

Alexandru Somlea
A trecut destul timp din 1997 pana in prezent.
La data producerii evenimentului, se putea deschide actiune impotriva administratorului drumului si al firmei care efectua lucrarile respective. Se puteau cere daune materiale si/ sau daune morale.
Nici o sansa dupa atat timp,din pacate v -ati ,trezit"cu 20 de ani prea tarziu..