Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna seara ! Am nevoie urgentă de un raspuns . Am 17 ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna seara ! Am nevoie urgentă de un raspuns . Am 17 ani ( in ...

Buna seara ! Am nevoie urgentă de un raspuns . Am 17 ani ( in 5 luni 18) iar mama a fost abuzată de către tata si eu la fel , amenințate cu moartea si multe altele . Mama poate sa plece cu mine ? Tatăl o poate decidea din drepturi ? Ce putem face ?
Din ce drepturi sa o decada??
Poate pleca de acasa cu tine ca nu se întâmple nimic, dar de ce nu face mama plangere? De ce nu cere in instanta sa se emita un ordin de restricție si protecție ca masura de protectie, sa il evacueze pe el din locuinta?