Forum Discuţii juridice [Coronavirus - Covid-19] ... Bună ziua , având unele simptome ,am decis să mă ...
Discuție deschisă în [Coronavirus - Covid-19] Răspunsuri la probleme juridice, fiscale și economice generate de criza actuală

Bună ziua , având unele simptome ,am decis să mă testez cu ...

Bună ziua , având unele simptome ,am decis să mă testez cu un test rapid antigen core la o clinica privata. Rezultat negativ. Am solicitat medicul de familie pentru o consultație . Am fost refuzată pe motiv că acest gen de test ,la persoane vaccinate nu este concludent și sfătuită să îmi fac test rt-pcr sau să mă duc la un centru de evaluare. Am făcut testul pe banii mei ,dsp-ul este degeaba. Deja am 2 zile lipsă de la muncă . Daca și acesta este negativ , pe cate zile retroactive se pot da concediul medical ?
Ar trebui sa va dea medicul de familie concediul medical.
Ați avut o răceală dar ati avea dreptul.
Nu exista doar Covid-19 și ati procedat corect.
Nu va mai spun ca este posibil.sa.fi avut Covid-19 și sa nu fi fost depistat.
Exista și aceasta varianta.
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat