avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 873 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua! Am platit (anul trecut) un avocat cu 1500 ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua! Am platit (anul trecut) un avocat cu 1500 lei sa-i ...

Buna ziua! Am platit (anul trecut) un avocat cu 1500 lei sa-i faca un dosar unui rau-platnic al asociatiei. El zice ca l-a facut si l-a depus la judecatorie. pe site-ul judecatoriei nu apare nimic! De catva timp nu-mi mai raspunde nici la telefon, nici pe Whatsapp. Pe Whatsapp se vede ca a vazut mesajul. Cui poate fi reclamat avocatul inainte de a merge in instanta? Cu multumiri, Sorin!
Cel mai recent răspuns: Manuela Rășină , administrator 06:33, 9 Februarie 2022
la baroul de care apartine
Verificați întâi dacă apare în tabloul avocaților:
[ link extern ]

Dacă nu-l găsiți, faceți plângere penală.
L-am gasit. Este! Urmatorul pas? Chiar n-as dori sa merg direct in instanta.
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Reclamație la baroul al cărui membru este sau direct la UNBR. Aveți detalii aici:
[ link extern ] /
și aici:
www.avocatnet.ro/articol_447...
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Multumesc!

Alte discuții în legătură

Avocat real? lazealiviu lazealiviu As dori sa stiu cum pot afla daca un anume avocat este cu adevarat avocat si nu e inselaciune. Mentionez ca am doar numele lui, nu stiu in care barou este ... (vezi toată discuția)
Baroul ilfov primeste oficii ?! Roland Mindrila Roland Mindrila Sa ne \"edifice\" si pe noi careva care este situatia reala actuala cu Baroul Ilfov? http://www.baroul-ilfov.ro/ro/index.php?id=10005&lang=ro Un ... (vezi toată discuția)
Cum dovedesc ca un avocat este fals? irina_g irina_g ce se poate face in cazul in care avocatul cu care am incheiat un contract de asitenta juridical pt a ma reprezenta in instant nu apare pe tabloul ... (vezi toată discuția)