Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua! Am platit (anul trecut) un avocat cu 1500 ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua! Am platit (anul trecut) un avocat cu 1500 lei sa-i ...

Buna ziua! Am platit (anul trecut) un avocat cu 1500 lei sa-i faca un dosar unui rau-platnic al asociatiei. El zice ca l-a facut si l-a depus la judecatorie. pe site-ul judecatoriei nu apare nimic! De catva timp nu-mi mai raspunde nici la telefon, nici pe Whatsapp. Pe Whatsapp se vede ca a vazut mesajul. Cui poate fi reclamat avocatul inainte de a merge in instanta? Cu multumiri, Sorin!
la baroul de care apartine
Verificați întâi dacă apare în tabloul avocaților:
[ link extern ]

Dacă nu-l găsiți, faceți plângere penală.
L-am gasit. Este! Urmatorul pas? Chiar n-as dori sa merg direct in instanta.
Reclamație la baroul al cărui membru este sau direct la UNBR. Aveți detalii aici:
[ link extern ] /
și aici:
www.avocatnet.ro/articol_447...
Multumesc!