avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 629 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Codul muncii art 252 alin (1) . in termen de 30 de ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Codul muncii art 252 alin (1) . in termen de 30 de zile calendaristice ...

Codul muncii art 252 alin (1) . in termen de 30 de zile calendaristice de la data luarii la cunostinta despre savarsirea abaterii disciplinare, ,Când se consideră că angajatorul a luat la cunoștință ?
Cel mai recent răspuns: sexu , utilizator 11:42, 25 Februarie 2022
Data inregistrarii raportului final al cercetarii disciplinare prealabile la registratura unitatii.
poi este vorba de unitatea din Satu Mare sau Cluj ? 4 08 2021 Satu Mare și 07 10 2021 la Cluj ,iar Clujul a dat decizia de sancționare ,iar Satu Mare a făcut cercetarea

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Termen aplicare sanctiune disciplinara la locul de munca roxynice roxynice Va rog sa ma lamuriti daca se poate, daca am savarsit o abatere disciplinara in data de 27 octombrie 2012 si in data de 18 ianuarie 2013 am fos informat ca ... (vezi toată discuția)
Prescrierea abaterii disciplinare - termen? alex_bis alex_bis Buna ziua, Potrivit Codului Muncii, art.252 alin (1) - Angajatorul dispune aplicarea sanctiunii disciplinare printr-o decizie emisa in forma scrisa, in ... (vezi toată discuția)
Mai multe sanctiuni disciplinare/cercetari diferite andreya1202 andreya1202 buna seara, am rugamintea de a ma sprijini si ajuta in urmatoarele dileme referitoare la sanctiunile disciplinare. 1. Se pot face 2 decizii de ... (vezi toată discuția)