Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... viza flotant examen permis
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

viza flotant examen permis

Buna,

am examenul practic de condus pe 1 martie, iar viza de flotant ptr Bucuresti imi expira pe 31 mai. cei de la scoala mi-au spus cum ca trebuie sa fie minimum o perioada de 6 luni intre examen si expirarea vizei, altfel nu pot sustine examenul si ca deci ar trebui sa o prelungesc. mi se pare cam ciudat, intrucat nu gasesc nicio astfel de mentiune in legislatie. aveti cumva ceva detalii aici?
andreea11993, utilizator