Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua. In luna august am vandut un imobil la care ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua. In luna august am vandut un imobil la care toate utilitatile ...

Buna ziua. In luna august am vandut un imobil la care toate utilitatile au ramas tot pe numele meu. Au trecut de atunci 7 luni de zile de cand am vandut acel imobil si noul proprietar inca nu a trecut contractele de utilitati pe numele lui. In momentul de fata la curent electric are de platit peste 1.800 RON. Daca el nu vrea sa plateasca facturile respective, va trebui eu sa platesc acele datorii?
Am vândut și eu un imobil , dar prin My electrica imi vin facturi pe numele meu , noul proprietar a spus ca și -a trecut curentul pe el (doar săptămâna viitoare voi trece la electrica sa văd care e situația)… vreau sa va întreb : Este posibil sa imi vina facturile prin My electrica pe numele meu chiar dacă noul proprietar are contractul pe numele lui ? Menționez ca lui nu i a venit factura tiparită deloc , avânt acces doar eu la factura electronica . As aprecia un răspuns
Salut!

Cum ai rezolvat? Avem aceeasi problema. Au semnat la vanzare ca din acea zi le revin toate platile si ca se transfera contractul, dar nu au facut nimic si noi primim facturi in continuare.
Multumesc!
Hmly, utilizator