Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... mofilicare felul muncii
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

mofilicare felul muncii

Pot trece cf. art.41, alin1, lit.c din 53/2003 o pers. de pe postul de casier tr.I - funcţie contractuala, pe postul de referent Tr.I - funcţie contractuala?
Dar:
fct. vacanta este fct. pb. - referent. Pot trece o persona incadrata pe fct. contractuala pe fct. pb. vacntă, cf. art. 7, alin(3) din O.U.G. 2/2006.
Multumesc!
flyanda2001, utilizator
cu de la tine putere nu poti sa treci persoana de pe o functie e alta. chiar daca trecerea la una din acele functii ar putea fi privita ca o promovare, tot ai nevoie de acordul salariatului si de incheierea unui act aditional - aplicabile prev Codului muncii care spun ca felul muncii este un element esential al CIM care nu poate fi moodificat unilateral de catre angajator