avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1801 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Buna ziua, va rog am nevoie de un raspuns in privinta ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Buna ziua, va rog am nevoie de un raspuns in privinta Adunarii ...

Buna ziua, va rog am nevoie de un raspuns in privinta Adunarii Generale a Asociatiei de Proprietari. In data de 11.02.2022 am facut Adunarea Generala si am ales Comitetul Executiv. Azi 14.02.2022 cand am intrebat o ceva un membru ne a anuntat ca ea nu a confirmat ca accepta. Ce putem face in acest caz? Multumesc!
Cel mai recent răspuns: Adam Grecu , utilizator 23:09, 20 Februarie 2022
2 din 2 utilizatori consideră
acest răspuns util
Conform disp L nr 196/2018 ,membrii comitetului executiv sunt alesi de catre participantii la adunarea generala
Pe cale de consecinta este necesar sa reconvocati adunare generala,
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Bun raspunsul dat de catre @ynocentta.
Probabil ca v-ati gandit ca doamna aleasa - in lipsa, o sa accepte...
Sa nu mai procedati asa, mai ales ca daca nu a fost prezenta la discutii, nici nu stia despre ce este vorba.
Inca o observatie: dupa desfasurarea unei AG a proprietarilor, sau chiar a uneia de comitet executiv, presedintele sau alt membru al com. ex. intocmeste o informare cu problemele discutate si mai ales cele hotarate - pentru ca si ceilalti membri ai as.prop. care nu au fost prezenti la AG sa se informeze, cat de cat oficial, despre hotararile luate. Informarea se afiseaza la avizierul fiecarei scari din asociatie.
Succes!
Bun raspunsul dat de catre @ynocentta.
Probabil ca v-ati gandit ca doamna aleasa - in lipsa, o sa accepte...
Sa nu mai procedati asa, mai ales ca daca nu a fost prezenta la discutii, nici nu stia despre ce este vorba.
Inca o observatie: dupa desfasurarea unei AG a proprietarilor, sau chiar a uneia de comitet executiv, presedintele sau alt membru al com. ex. intocmeste o informare cu problemele discutate si mai ales cele hotarate - pentru ca si ceilalti membri ai as.prop. care nu au fost prezenti la AG sa se informeze, cat de cat oficial, despre hotararile luate. Informarea se afiseaza la avizierul fiecarei scari din asociatie.
Succes!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Alegere in lipsa membru comitet executiv tomasso tomasso In cadrul adunarii generale se alege ca membru al com. executiv o persoana care nu este prezenta la adunare si care nu semneaza p.v. al adunarii la incheiere ... (vezi toată discuția)
Ca proprietar asociat într-o asociație de proprietari ,legal ... misu  stamate misu stamate Ca proprietar asociat într-o asociație de proprietari ,legal pot participa la ședințele de comitet ? Care articol din Legea 196/2018 îmi permite ? Pentru ... (vezi toată discuția)
Demis din comitetul executiv al unei asociatii absentnemotivat absentnemotivat Buna ziua, Azi am fost instiintat telefonic de catre presedinta asociatiei ca voi fi demis din Comitetul executiv pe motiv ca nu imi indeplinesc ... (vezi toată discuția)