Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... stalpi electricitate neracordati pe pamant in arenda
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

stalpi electricitate neracordati pe pamant in arenda

buna ziua, detin o interprindere individuala si ma ocup cu agricultura, am pamant in arenda si pe o sola de vreo 22 de hectare(tot arenda) sunt 3 stalpi de electricitate de la o fosta retea, nu sunt fire pe stalpi nu sunt nimic, doar ei au mai ramas din fosta retea, intrebarea mea este, trebuie sa sun la enel sau undeva sa ii anunt ca vreu sa ii scot? sau pur si simplu as putea sa ii daram eu, intreb deoarece nu stiu cum se procedeaza si nu as vrea sa ajung prin tribunal, va multumesc
Luati legatura cu Electrica furnizare, banuiesc ca dumnealor sunt proprietarii acelor stalpi si vedeti ce spun.
Ionut.ion, utilizator