Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... ajutor
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

ajutor

eu sunt chemat in aceasta instanta in calitate de intervenient,in proces cu dgpmb brigada de politie rutiera in calitate de intimat pentru fond-plangere contraventionala
banuiesc ca in calitate de contravenient-contestator ,adica ati inaintat plangere impotriva unui proces verbal de contraventie iar politia rutiera are calitatea de intimat pentru ca dvs v-ati indreptat cu actiune impotriva unei decizii a dansilor adica aceea de a va sanctionaeste primul termen si daca mai mergeti si cu un martor poate fi si ultimul ,depinde pentru ce ati fost sanctionat si ce solicitati
Interventie moderator

Am rugamintea sa cititi pct. 3.2 din Regulamentul de postare si sa procedati in consecinta.
Va multumesc!

3.2 Daca te-ai decis sa deschizi un topic nou, ai grija ca titlul sau sa fie scris citet si sa reflecte pe cât posibil subiectul abordat. Asadar, te rugam sa ai in vedere ca titluri precum "Am o problema", „Speta” sau „Va rog sa ma ajutati” se potrivesc la majoritatea topicurilor din forum, asa incat ar fi de preferat sa iti circumstantiezi solicitarea (de exemplu „Problema referitoare la divort”, „Executarea creantei fiscale”, etc). Daca topicul se refera la o problema, ofera cât mai multe detalii despre aceasta si nu astepta ca ceilalti utilizatori sa-ti ceara detaliile. Spre exemplu, enunta de la început data la care s-au intamplat faptele de care vorbesti, unde si ce anume s-a intamplat, facând referire inclusiv la elementele care nu-ti par importante, e mai bine sa oferi detalii in plus decat in minus.

Gabriela Pintea