Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Buna seara. Am calatorit in Italia in concediul de ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Buna seara. Am calatorit in Italia in concediul de revelion. ...

Buna seara. Am calatorit in Italia in concediul de revelion. Conform legii, am intocmit un PLF la iesirea din tara si un alt PLF cu 12 ore inainte de revenire in Romania. Am documentele doveditoare de descarcare pe platforma STS atat ale mele cat si ale sotiei si fiicei (documentul cu cod QR, mesajul din e-mailul de pe care a fost operat).
Ieri am primit o scrisoare de la DSP in care suntem instiintati ca trebuie sa platim o amenda de 3000 lei fiecare deoarece nu am intocmit acest document, respectiv Formularul de localizare al Persoanei.
Ce ma sfatuiti sa fac?
multumesc
cu respect LS
Amenzile se pot contesta numai in instanta in termen de 15 zile de la comunicare.

www.avocatnet.ro/articol_605...
multumesc