avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 633 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... referitor la ordonanta 129/2021 privind implementarea ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

referitor la ordonanta 129/2021 privind implementarea formular

referitor la ordonanta 129/2021 privind implementarea formularului digital de intrare in romania
caz concret; persoana majora a intrat in Romania in data de 01.01.2022, dupa un voiaj in Polonia la rude (calatorie de 7-8 zile)
nu a completat formularul de intrare digital de intrare in Romania in termen de 24 ore de la intrarea in tara; a completat formularul dupa cateva zile.
acum a primit scrisoare de la DSPB cu amenda contraventionala de 3000 lei
in ce masura poate contesta la Judecatorie aceasta amenda, avand in vedere faptul ca totusi a completat formularul dar cu intarziere de numai 2 zile, respectiv in 03.01.2022
cu multumiri,
Cel mai recent răspuns: reactresearch , utilizator 16:12, 16 Februarie 2022
~ Conținut șters la cerere ~

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Bună ziua , am primit o înștiințare de la primărie , să ... ????.Mihai ????.Mihai Bună ziua , am primit o înștiințare de la primărie , să mă prezint in termen de 15 zile sa achit o amendă de la DSP ( 3000 lei) pentru că nu am ... (vezi toată discuția)
Buna ziua, stie cineva daca a fost abrogata ordonanȚĂ de urgenȚĂ ... mirela.onciu mirela.onciu Buna ziua, Stie cineva daca a fost abrogata ORDONANȚĂ DE URGENȚĂ nr. 129 din 15 decembrie 2021? Daca da, la ce data? Multumesc! (vezi toată discuția)
Bună ziua! cum mă sfătuiți să procedez la primirea unui ... Pricope Adriana Pricope Adriana Bună ziua! Cum mă sfătuiți să procedez la primirea unui plic care, mă înștiințează că, pe data de 23 februarie 2022 (în baza unui proces ... (vezi toată discuția)