Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... referitor la ordonanta 129/2021 privind implementarea ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

referitor la ordonanta 129/2021 privind implementarea formular

referitor la ordonanta 129/2021 privind implementarea formularului digital de intrare in romania
caz concret; persoana majora a intrat in Romania in data de 01.01.2022, dupa un voiaj in Polonia la rude (calatorie de 7-8 zile)
nu a completat formularul de intrare digital de intrare in Romania in termen de 24 ore de la intrarea in tara; a completat formularul dupa cateva zile.
acum a primit scrisoare de la DSPB cu amenda contraventionala de 3000 lei
in ce masura poate contesta la Judecatorie aceasta amenda, avand in vedere faptul ca totusi a completat formularul dar cu intarziere de numai 2 zile, respectiv in 03.01.2022
cu multumiri,
~ Conținut șters la cerere ~