Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Imi expiră în curând contractul de închiriere la ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Imi expiră în curând contractul de închiriere la un spațiu comercial?

Bună ziua! Ce pași trebuie să urmez eu și proprietarul spațiului dacă îmi expiră în curând contractul de închiriere la un spațiu comercial? Doresc sa prelungesc contractul în aceleași condiții. Din câte am înțeles expira și punctul de lucru odată cu contractul de închiriere. Va mulțumesc
george-neagu, moderator
Buna ziua,

Incheiati un act aditional la contractul de inchiriere prin care prelungiti termenul de inchiriere.
Ulterior, va adresati ONRC pentru prelungirea valabilitatii punctului de lucru.
Cabinet de Avocat - Ciurea Cristina, Avocat