Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Am incheiat un antecontract la un notar care a ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Am incheiat un antecontract la un notar care a perceput costuri ...

Am incheiat un antecontract la un notar care a perceput costuri duble fata de alte notariate. Pe act scrie ca ctr final tot la ei se incheie. Se poate cumva sa facem in alta parte daca costurile finale sunt tot la fel de mari?
Depinde de avansul pe care l-ati achitat.
Puteti incheia contractul de vanzare unde doriti, taxele urmand a fi percepute la pretul total al vanzarii.
Insa daca incheiati contractul tot la acelasi birou notarial, onorariul perceput la antecontract va fi scazut din onorariul final. Probabil de aceea s-a si specificat acest lucru.