avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 618 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Am incheiat un antecontract la un notar care a ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Am incheiat un antecontract la un notar care a perceput costuri ...

Am incheiat un antecontract la un notar care a perceput costuri duble fata de alte notariate. Pe act scrie ca ctr final tot la ei se incheie. Se poate cumva sa facem in alta parte daca costurile finale sunt tot la fel de mari?
Cel mai recent răspuns: raluk0207 , utilizator 11:40, 18 Februarie 2022
Depinde de avansul pe care l-ati achitat.
Puteti incheia contractul de vanzare unde doriti, taxele urmand a fi percepute la pretul total al vanzarii.
Insa daca incheiati contractul tot la acelasi birou notarial, onorariul perceput la antecontract va fi scazut din onorariul final. Probabil de aceea s-a si specificat acest lucru.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua, doresc sa cumpăr un imobil in val de 92000 euro. ... ancamate ancamate Buna ziua, Doresc sa cumpăr un imobil in val de 92000 euro. Anul trecut am făcut un antecontract și am plătit un avans de 77000 euro, urmând ca acum sa ... (vezi toată discuția)
Buna ziua! antecontract vanzare-cumparare geogeorge geogeorge daca inchei un ante-contract de v-c a unui imobil,pretul acestuia si onorariul notarului se scad din contractul propriu-zis de v-c in momentul incheierii ... (vezi toată discuția)