Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Incadrare impozit cladire PF cu inchiriere partiala a ...
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Incadrare impozit cladire PF cu inchiriere partiala a spatiului catre o firma

M-ar interesa cum se incadreaza ca impozitare o cladire cu proprietar persoana fizica pentru care exista un contract de inchiriere partiala a spatiului catre o firma. Conform contractului de inchiriere firma foloseste majoritatea spatiului cladirii mai putin o camera care ramane in folosinta proprietarului si exista si o bucatarie pentru care in contract spatiul este specificat ca folosinta comuna a proprietarului si chiriasului-firma.

Solicitare opinie: Cum se declara pentru impozitare respectiva cladire? Ca spatiu mixt, delimitat/nedelimitat?
alexberi, utilizator