Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pentru a ieși la pensie pentru limită de vârstă cu ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pentru a ieși la pensie pentru limită de vârstă cu cât timp ...

Pentru a ieși la pensie pentru limită de vârstă cu cât timp înainte de împlinirea vârstei se poate depune dosarul? Ce acte trebuie să conțină dosarul de pensionare?
Cererea de pensionare, împreună cu actele prin care se dovedește îndeplinirea condițiilor prevăzute de prezenta lege, se depune, începând cu data îndeplinirii acestor condiții, la casa teritorială de pensii competentă, în a cărei rază domiciliază persoana.

Acte :
[ link extern ]
Cornel Vasile, Consilier juridic