Forum Discuţii juridice Executare silită Va rog sunt disperata! In anul 2008 am luat un credit ...
Discuție deschisă în Executare silită

Va rog sunt disperata! In anul 2008 am luat un credit de nevoi personale cu buletinul ...

in anul 2008 am luat un credit de nevoi personale cu buletinul de 60.000 lei de la BCR, am platit pana in anul 2011 aproape 50.000 lei rata+dobanda, din acel an nu am mai putut plati, acum banca a vandut creditul la Kruk fara sa ma instiinteze nimeni de acest lucru de la banca, in acel an a venit kruk ca am de plata la ei o suma enorma de 80.000 lei. Mentionez ca eu nu am semnat nu am vb la Kruk niciodata cu nimenea decat am primit prin posta acasa aceasta scrisoare cu suma mai sus mentionata, trezindu-ma ca mi-au pus poprire si la serviciu o treime din salariu. Ce pot face? Multumesc!
vasilescuali, utilizator

Bună ziua,
Se pare că cei de la Kruk au demarat împotriva dvs. procedura executării silite pentru suma indicată.
Ar fi bine să luați legătura cu un avocat căruia să îi prezentați înscrisurile primite de către dvs. Avocatul, în anumite condiții, poate să studieze dosarul execuțional și să analizeze oportunitatea unei contestații la executare (acest lucru depinde de ceea ce constată efectiv în ds. de executare).
Încercați să faceți aceste demersuri cât mai repede.

O zi bună și mult succes!

la banii astia, mergeti la avocat si depuneti o contestatie la executare. Nu aveti mult timp la dispozitie, 15 zile de cand ati aflat de poprire.
multumesc!