Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Ca mostenitor rezervatari ,cum pot afla daca un alt ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Ca mostenitor rezervatari ,cum pot afla daca un alt mostenitor ...

Ca mostenitor rezervatar ,cum pot afla daca un alt mostenitor rezervatar a vandut terenul
intravilan la care am si eu dreptul?
Titlul de proprietate a fost deteriorat si nu mai e valabil.Cei de la primaria din sat
mi-au spus ca trebuie sa obtin un alt titlu de proprietate din arhiva de care tine
satul.Din pacate mi s-a spus ca nu au documentul original la arhiva.
Cum pot sa obtin partea mea de teren intravilan la care am dreptul?La ce insitututii sa ma adresez?
Daca celalalt mostenitor rezervatar a vandut terenul intravilan la negru cum pot afla?
vlad19722, utilizator
Daca l a vandut la negru nu puteti afla de la autoritati, ci cel mult din vecini.

Verificati la cadastru si la primarie cine e inscris la rolul fiscal, platiti impozitul dvs ca si proprietar,
Va multumesc de raspuns.