avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1566 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Ca mostenitor rezervatari ,cum pot afla daca un alt ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Ca mostenitor rezervatari ,cum pot afla daca un alt mostenitor ...

Ca mostenitor rezervatar ,cum pot afla daca un alt mostenitor rezervatar a vandut terenul
intravilan la care am si eu dreptul?
Titlul de proprietate a fost deteriorat si nu mai e valabil.Cei de la primaria din sat
mi-au spus ca trebuie sa obtin un alt titlu de proprietate din arhiva de care tine
satul.Din pacate mi s-a spus ca nu au documentul original la arhiva.
Cum pot sa obtin partea mea de teren intravilan la care am dreptul?La ce insitututii sa ma adresez?
Daca celalalt mostenitor rezervatar a vandut terenul intravilan la negru cum pot afla?
Ultima modificare: Luni, 21 Februarie 2022
vlad19722, utilizator
Cel mai recent răspuns: vlad19722 , utilizator 18:41, 21 Februarie 2022
Daca l a vandut la negru nu puteti afla de la autoritati, ci cel mult din vecini.

Verificati la cadastru si la primarie cine e inscris la rolul fiscal, platiti impozitul dvs ca si proprietar,
Va multumesc de raspuns.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ca mostenitor rezervatar,cum pot afla daca un alt mostenitor ... vlad19722 vlad19722 Ca mostenitor rezervatar,cum pot afla daca un alt mostenitor rezervatar a vandut terenul intravilan ( construibil) al bunicii decedate ,cu chitanta de mana,la ... (vezi toată discuția)
Ca mostenitor rezervatar,cum pot afla daca un alt mostenitor ... vlad19722 vlad19722 Ca mostenitor rezervatar,cum pot afla daca un alt mostenitor rezervatar a vandut terenul intravilan la care am si eu dreptul? Titlul de proprietate a fost ... (vezi toată discuția)
Ca mostenitor din clasa a doua,ascendenţii privilegiaţi ,cum ... vlad19722 vlad19722 Ca mostenitor din clasa a doua,ascendenţi privilegiaţi ,cum pot afla daca un alt mostenitor din clasa a doua ascendenţi privilegiaţi a vandut terenul ... (vezi toată discuția)