Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Cine imi elibereza o copie dupa actul constitutiv?
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Cine imi elibereza o copie dupa actul constitutiv?

Sunt asociat intr-o firma, nu am primit actul constitutiv la infiintare iar adminiatratorul nu vrea sa-mi dea o copie. Cine imi elibereza o copie dupa actul constitutiv? onrc? Si daca da, care este procedura.
Multumesc!
george-neagu, moderator
Buna ziua
Solicitati o copie la ORC.
As dori daca se poate un raspus un pic mai detaliat..nu sunt la curent cu pasii pe care trebuie sa-i parcurg si nici pe google nu am gasit ceva...
Copii certificate/copii

Pentru copii certificate se completează formularul, bifat la pct. 4.6, în concordanţă cu scopul pentru care este solicitat.

Tarif conform H.G. nr. 962/2017: 4 lei, la care se adaugă 0,2 lei/pagină - detalii

Pentru copii se completează formularul, bifat la pct. 4.7, în concordanţă cu scopul pentru care este solicitat.

Tarif conform H.G. nr. 962/2017: 0,2 lei/pagină - detalii

Modalităţi de acces la informaţii

la ghişeu – oficiile registrului comerţului de pe lângă tribunale
prin poștă
online, necesită semnătură electronică, click aici

[ link extern ]
Multumesc frumos!