avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 382 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Cine imi elibereza o copie dupa actul constitutiv?
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Cine imi elibereza o copie dupa actul constitutiv?

Sunt asociat intr-o firma, nu am primit actul constitutiv la infiintare iar adminiatratorul nu vrea sa-mi dea o copie. Cine imi elibereza o copie dupa actul constitutiv? onrc? Si daca da, care este procedura.
Multumesc!
Ultima modificare: Joi, 24 Februarie 2022
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: Unulsingur , utilizator 12:06, 24 Februarie 2022
Buna ziua
Solicitati o copie la ORC.
As dori daca se poate un raspus un pic mai detaliat..nu sunt la curent cu pasii pe care trebuie sa-i parcurg si nici pe google nu am gasit ceva...
Copii certificate/copii

Pentru copii certificate se completează formularul, bifat la pct. 4.6, în concordanţă cu scopul pentru care este solicitat.

Tarif conform H.G. nr. 962/2017: 4 lei, la care se adaugă 0,2 lei/pagină - detalii

Pentru copii se completează formularul, bifat la pct. 4.7, în concordanţă cu scopul pentru care este solicitat.

Tarif conform H.G. nr. 962/2017: 0,2 lei/pagină - detalii

Modalităţi de acces la informaţii

la ghişeu – oficiile registrului comerţului de pe lângă tribunale
prin poștă
online, necesită semnătură electronică, click aici

[ link extern ]
Multumesc frumos!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contract de comodat Cata B Cata B Buna seara, Nu gasesc contractul de comodat al firmei (SRL). Se poate face cererea online la ONRC? Daca nu se poate, trebuie sa merg la ONRC din judetul unde ... (vezi toată discuția)
Fuziune societati Puffarinutsa Puffarinutsa Cum se procedeaza pentru a fuziona 2 societati? (vezi toată discuția)
Inchiderea unei firme fara activitate mostenita. nniycol nniycol Buna ziua, eu si fratele am facut succesiunea la notariat pentru o firma fara activitate. Fratele vrea sa renunte( nu se implica deloc) la partea lui. Ce pasi ... (vezi toată discuția)