Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Cati ani se pot reporta pierderile la PFA?
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Cati ani se pot reporta pierderile la PFA?

7 ani cf art 118 Cod Fiscal :

""(4) Pierderea fiscală anuală înregistrată pe fiecare sursă din activități independente, din drepturi de proprietate intelectuală, din cedarea folosinței bunurilor și din activități agricole, silvicultură și piscicultură, determinată în sistem real, se reportează și se compensează de către contribuabil cu venituri obținute din aceeași sursă de venit din următorii 7 ani fiscali consecutivi.""
Grama Cornel - Consultant fiscal, Consultant fiscal