Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Urgent! Lucrez la o întreprindere unde se produc ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Urgent! Lucrez la o întreprindere unde se produc ...

Buna seara tuturor! Lucrez la o întreprindere unde se produc măști și echipamente de protecție,și in paralel sunt eleva la asistență medicală.Șeful meu ma obliga sa lucrez in 4 schimburi,iar eu nu reușesc sa gestionez deloc situația.Ca salariat care studiez,nu am dreptul sa lucrez doar un singur schimb? Care sunt drepturile mele? Nu am disponibilitate de a lucra pe schimburi din cauza școlii..am multe examene,sunt foarte obosita…Stau inclusiv noaptea sa învăț in Weekend.Cum ar trebui sa procedez?
Nu exista în lege ca, un salariat care studiaza, are dreptul sa lucreze doar un singur schimb.