avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 567 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua, daca am castigat in instanta spor de 15% pt ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua, daca am castigat in instanta spor de 15% pt conditii ...

Buna ziua, daca am castigat in instanta spor de 15% pt conditii de stres …, dar in hotarare nu s a specificat perioada pot depune o cerere sa mi se acorda si Din urma( mentionez ca am depus cerere in 2018 pt acordarea acestuia si nu mi s a recunoscut acest drept).acum il pot cere retroavtiv?multumesc
Cel mai recent răspuns: Oana E84 , utilizator 17:51, 27 Februarie 2022
Solicitați instantei lămurirea dispozitivului, in sensul sa menționeze perioada de acordare.
Buna ziua, in decizia curtii de apel scrie perioada doar pe un singur contract, Eu in cerere am cerut acordarea din data de 1.04.2018,voucherele de vacanta pt 2018, si stimulentul de risc pt perioada de urgenta unde am fost implicata direct in ingrijirea persoanei cu dizabilitati( acesta fiind fiul meu autism care are acelasi domiciliu). La dosarul pt apel dl avocat nu a binevoit sa depuna si contractul vechi 2017-2021 si cel nou 2021-2023,de aceea am primit doar pt perioada 2019-2021 pt contractul depus la dosar.mentionez ca in momentul in care am depus cerere pt acordarea a fost inaintea inchierii contractului vechi din 2017-17.07.2019,ea fiind depusa in 19.03.2019, ceea ce ar dovedi ca am avut contract si inaintea perioadei in care mi s a acordat acest spor.
As putea depune recurs la aceasta hotarare definitiva??multumesc si sper sa fi explicaticat cat mai clar problema intampinata. Multa sanatate.

Cornel Vasile a scris:

Solicitați instantei lămurirea dispozitivului, in sensul sa menționeze perioada de acordare.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua si la multi ani pt anul 2022! am avut apel pe care ... Oana E84 Oana E84 Buna ziua si la multi ani pt anul 2022! Am avut apel pe care l am castigat! In apel am obtinut sporul de 15% pt conditii grele de munca, problema este urma ... (vezi toată discuția)
Buna ziua , sunt ap și am dat in judecată primaria pt a putea ... Oana E84 Oana E84 Buna ziua , sunt AP și am dat in judecată primaria pt a putea primi dreptul la 15% la salar pt condiții periculoase sau vătămătoare pt îngrijirea unei ... (vezi toată discuția)
Vauchere vacanta 2023 buna ziua! lucrez in invatamant si am fost ... viceramo viceramo Vauchere vacanta 2023 Buna ziua! Lucrez in invatamant si am fost in activitate pana in decembrie 2022. Din decembrie am intrat in concediu de maternitate, iar ... (vezi toată discuția)