Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Buna ziua si la multi ani pt anul 2022! Am avut apel ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Buna ziua si la multi ani pt anul 2022! Am avut apel pe care ...

Buna ziua si la multi ani pt anul 2022!
Am avut apel pe care l am castigat! In apel am obtinut sporul de 15% pt conditii grele de munca, problema este urma toarea ca avocata a omis sa depuna toate contractele de munca ( care erau pe perioada determinata fiecare cate 2 ani cu continuitate) a depus doar pt perioada 2019-2021 si trebuia sa depuna si contractele din perioadele 2017-2019 si 2021-2023, pt ca sporul in cerere se cere de la data de 1.04.2018 .
Intre area mea este daca de poate depuna o cerere pt rectificatea sau corectarea ( introducerea) perioadelor omise prin nedepunerea copiilor contractelor de munca). Multumesc
Bună ziua,
La acest moment (finalizarea procesului) nu se mai pot depune înscrisuri noi.
Daca instanța s-a pronunțat că aveți dreptul din 2018 nu aveți o problemă.

La mulți ani!
Avocat Purcaru Nasta-Ana
Manuela Rășină, administrator
Instanta a decis ca doar pt un singur contract cel din 2019-2021,celelalte 2017-2019( acesta ca sa cuprinda anul 2018 si jumatate din 2019),si continuitatea din 2021 nu este specificat in hotarare.
Deci nu de mai poate face nimic pt rectificare.
Multumesc
Buna seara,
Cu privire la procesul din apel nu se mai poate face nimic la acest moment. Însă trebuie analizat dacă vă încadrați pentru o cale extraordinară de atac în care să depuneți aceste înscrisuri (probabil revizuire).

Avocat Purcaru Nasta-Ana
Manuela Rășină, administrator

Nasta-Ana Purcaru a scris:

Buna seara,
Cu privire la procesul din apel nu se mai poate face nimic la acest moment. Însă trebuie analizat dacă vă încadrați pentru o cale extraordinară de atac în care să depuneți aceste înscrisuri (probabil revizuire).

Avocat Purcaru Nasta-Ana

Multumesc mult pt raspuns! La multi ani si un an nou mai bun!