Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Drept de preemptiune
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Drept de preemptiune

Buna ziua. Mama mea locuieste la demisolul unui imobil nationalizat . Mama este proprietara la demisol in baza Legii 112. Intre timp a aparut un mostenitor caruia i-a fost restituit restul imobilului(etajul) si trenul(curtea). A devenit proprietar pe etaj si teren si apoi le-a vandut. Intrebarea mea e daca mama mea avea drept de preemptiune in acest caz. Multumesc!
adine, utilizator