Forum Discuţii juridice Executare silită Executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

Executare silita

Bună ziua!dețin uzufruct viager al unui imobil și în urma unor litigii cu ANAF mi s-a emis titlu executoriu pe uzufruct viager.pot fi executata silit ?nuda proprietate aparținând minorului meu în vârstă de 11 ani .ce pot face?exista riscul sa pierd apartamentul în totalitate?Va mulțumesc pentru răspuns.
Cici29, utilizator
Cum a dobândit minorul imobilul, prin donație sau moștenire`? Că bani presupun ca nu avea să-l cumpere.

Apartamentul a fost plătit 10 mii de euro în fata notarului reprezentând uzufructul,iar dif de 29 de mii a fost plătită eșalonat în rate pe o perioada de 6 luni ,în contract fiind specificat ca imi asum eu obligația în numele minorului de
De a plăti aceste rate lunare

Cum a dobândit minorul imobilul, prin donație sau moștenire`? Că bani presupun ca nu avea să-l cumpere.

ati terminat de platit ?
daca pierdeti uzufructul, e ca si cum l-ati pierde pe tot ca nu veti mai putea lovcui acolo pe toata durata vietii, copilul intrand in drept dupa decesul dvs.
ce suma datorati la anaf ? nu puteti face o intelegere de plata ?