avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 849 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna ziua as dori sa plec in strainatate dar as vrea ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna ziua as dori sa plec in strainatate dar as vrea ca parintii ...

Buna ziua as dori sa plec in strainatate dar as vrea ca parintii mei sa fie reprezentant legal al copilului pe o perioada de 1 an care ar fi procedurile?
Cel mai recent răspuns: Mirabela fedeles , utilizator 08:12, 2 Martie 2022
Trebuie sa va adresați instantei de judecata cu o cerere privind delegarea autorității părintești.
Contactati un avocat și demarati procedura.
tata are?

Multumesc frumos.
Avocat Neagu Elena a scris:

Trebuie sa va adresați instantei de judecata cu o cerere privind delegarea autorității părintești.
Contactati un avocat și demarati procedura.

Nu are o documente .

gi-jane2 a scris:

tata are?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cum pot avea grija de un copil de 16 ani care are mama plecata in strainatate ,iar tatal este decedat? Nicunedelcu75 Nicunedelcu75 Mama minorului nu are posibilitatea sa se intoarca in tara,dar este de acord sa am grija de el.Ce pot face legal sa ramana la noi? (vezi toată discuția)
Bună seara,sunt mama unui băiețel iar custodia copilului îl ... Denisa1303 Denisa1303 Bună seara,sunt mama unui băiețel iar custodia copilului îl am eu , as dori sa plec în străinătate și să-mi las băiețelul la bunica ei (fosta ... (vezi toată discuția)
Procura Stancioi delia Stancioi delia Pot sa plec in strainatate dacă las copiii cu procura bunicilor ?adică nu pățesc nimic copiii dacă rămân în țară. (vezi toată discuția)