Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna ziua as dori sa plec in strainatate dar as vrea ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna ziua as dori sa plec in strainatate dar as vrea ca parintii ...

Buna ziua as dori sa plec in strainatate dar as vrea ca parintii mei sa fie reprezentant legal al copilului pe o perioada de 1 an care ar fi procedurile?
Trebuie sa va adresați instantei de judecata cu o cerere privind delegarea autorității părintești.
Contactati un avocat și demarati procedura.
tata are?

Multumesc frumos.
Avocat Neagu Elena a scris:

Trebuie sa va adresați instantei de judecata cu o cerere privind delegarea autorității părintești.
Contactati un avocat și demarati procedura.

Nu are o documente .

gi-jane2 a scris:

tata are?