Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Buna ziua, cardurile de sanatate trebuie preschimbate? ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Buna ziua, cardurile de sanatate trebuie preschimbate? Multumesc ...

Buna ziua, cardurile de sanatate trebuie preschimbate? Multumesc
Cardurile nationale de asigurari sociale de sanatate, care aveau termen de expirare 31 iulie 2018, isi prelungesc valabilitatea de la cinci la sapte ani. Ele sunt recunoscute automat in sistemul informatic, fara a fi necesara prezentarea asiguratului la sediul C.A.S si fara a face demersuri de retiparire.
[ link extern ]