avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 911 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Buna ziua! Va rog sa ma informati cu privire la : - ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Buna ziua! Va rog sa ma informati cu privire la : - data pensionarii ...

Buna ziua! Va rog sa ma informati cu privire la :
- data pensionarii limita de varsta. Am implinit 60 de ani in 02.08.2021, femeie, am aprox. 25 de ani vechime, in conditii normale de munca.
- in prezent beneficiez de un salariu de 1.300 lei net/ luna. Daca as mai gasi un job part time, si atunci salariul pe ultimele 6 luni , sau cate vor fi necesare pana la data pensionarii, va fi de 3.000 lei/ luna , va influenta aceasta venitul pensiei ? Si daca da , aprox. cu cat ?
Cel mai recent răspuns: miroslava , utilizator 11:28, 16 Martie 2022
August 1961 Septembrie 2023 62/1 32/3
Dupa cum se observa in anexa 5, dosarul pentru pensie de limita de varsta il puteti depune incepand cu 02/09/2023.Infuienta de care vorbiti este f.f.mica.
Multumesc ! Speram sa fie anul acesta in septembrie...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Informații pensionare Predoaia Dorina Predoaia Dorina Buna ziua! Vă rog frumos sa îmi răspundeți următoarelor întrebări! Sunt învățătoare angajată la 1 septembrie 1980, născută la 19 martie 1961. As ... (vezi toată discuția)
Pensionare anticipata Eliana1 Eliana1 Buna ziua, Sunt nascuta in iulie 1961 si am o vechime in munca de 32 de ani si 3 luni. M-ar interesa in ce conditii as putea beneficia de pensia ... (vezi toată discuția)
Pensie de urmas sotie supravietuitoare iosifk iosifk Buna ziua, Tatal meu a murit anul trecut in noiembrie, era pensionar (58 ani) de circa 7 ani, mama mea nu a mai lucrat din anul 1992, au fost casatoriti de ... (vezi toată discuția)