Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Buna ziua! Va rog sa ma informati cu privire la : - ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Buna ziua! Va rog sa ma informati cu privire la : - data pensionarii ...

Buna ziua! Va rog sa ma informati cu privire la :
- data pensionarii limita de varsta. Am implinit 60 de ani in 02.08.2021, femeie, am aprox. 25 de ani vechime, in conditii normale de munca.
- in prezent beneficiez de un salariu de 1.300 lei net/ luna. Daca as mai gasi un job part time, si atunci salariul pe ultimele 6 luni , sau cate vor fi necesare pana la data pensionarii, va fi de 3.000 lei/ luna , va influenta aceasta venitul pensiei ? Si daca da , aprox. cu cat ?
August 1961 Septembrie 2023 62/1 32/3
Dupa cum se observa in anexa 5, dosarul pentru pensie de limita de varsta il puteti depune incepand cu 02/09/2023.Infuienta de care vorbiti este f.f.mica.
Multumesc ! Speram sa fie anul acesta in septembrie...