avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 794 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Buna ziua, va rugam sa ne spuneticare sunt ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Buna ziua, va rugam sa ne spuneticare sunt modalitatile de colaborare ...

Buna ziua, va rugam sa ne spuneticare sunt modalitatile de colaborare cu femeia de serviciu, care face curat pe scara noastra de bloc, respectiv
daca putem colabora in baza unei conventii civile sau e nevoie de semnarea unui CIM pt 2 ore pe zi.
Va multumim. O zi frumoasa.
Cel mai recent răspuns: uca2015 , utilizator 13:32, 25 Martie 2022
doar CIM
Va multumim f mult pt raspuns.
Va rugam sa ne spuneti care ar fi minimiul de ore pe luna pt care se poate incheia CIM-ul.

Cu multumiri,
2 din 2 utilizatori consideră
acest răspuns util
1 ora.zi ... 1 ora/sapt ...1 ora /luna etc
Multumiri pt promtitudinea raspunsului.

In prezent avem incheiat cu femeia de serviciu un CIM pt 4 h pe zi...respectiv 1.300 lei / luna.
Problema este ca femeia de serviciu nu respecta nici pe departe acest program, situatie in care unii locatari sunt nemultumiti. In cazul in care femeia de serviciu nu va fi de acord sa incheiem un CIM pt 2 h/zi......exista vreo modalitate
prin care sa diminuam contributia pt salariul femeii de serviciu pt locatarii nemultumiti??!! pt ca legal nu credem ca ar fi posibil cu acest lucru.

Cu stima,
1 din 2 utilizatori consideră
acest răspuns util
puneti un pic gresit problema

e mai putin important pe cate ore este facut CIM-ul
in general se discuta asa:
-cate zile din spatamana doriti sa se mature,spele,scoata pubelele etc
-ii spuneti angajatei ce doriti si ea o sa va raspunda cu un pret lunar(sunteti de acord bine....nu sunteti, cautati pe altcineva sau o firma)

degeaba e angajata pe 4h/zi daca ea termina treaba in 2 ore.....ce trebuie sa faca?sa stea in fata scarii sa salute locatarii pana trec alea 4ore?

eu de ex am renuntat la angajari pe partea asta......dar am si schimbat firme de curatenie

Alte discuții în legătură

Firma de curatenie in loc de femeie de serviciu? Rasarit Rasarit Buna V-as intreba daca in asociatiile dv de proprietari folositi firme de curatenie in loc de femei de servici si la ce fel de costuri se ridica prin ... (vezi toată discuția)
Abuzul de functie al administratorului diana_ghilencea diana_ghilencea Buna ziua, locuiesc intr-un bloc cu patru etaje si adminidtratorul blocului imi tot face probleme in ultima perioada pt ca nu am fost de acord cu plata a 80% ... (vezi toată discuția)