Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Taxa de timbru verde este considerata venit si ...
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Taxa de timbru verde este considerata venit si impozitat?

Sintem o microintreprindere care face import de echipamente electrice. Pe facturi trecem distinct taxa de timbru verde impusa prin contract de preluare responsabilitati de reciclare a deseurilor electrice de catre o Asociatie. Colectam aceasta taxa si o viram integral la Asociatie.
Intrebare: Taxa de timbru verde colectata si platita la Asociatie, este considerata venit si impozitata(adica se include la venit in declaratia 100)?
nidac, utilizator