Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... IMPORTANT Buna ziua! Impreuna cu inca 4 giranti am ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

IMPORTANT Buna ziua! Impreuna cu inca 4 giranti am girat la un imprumut ...

Buna ziua! Impreuna cu inca 4 giranti am girat la un imprumut . Acum ne-a anuntat ca va trimite dosarul la exercutare. Eu sunt cu domiciliul in Bucuresti, restul in Ploiesti. De la car ne a spus ca putem depune partea care ni s-ar cuvenii din acest imprumut prin refinantare sau car si sa acxhitam .Doi dintre giranti se opun. Unul ca ar fi facut imprumutata semnatura falsa a girantului, cealalta ca nu e de acioord cu ce a propus car si va angaja un avocat . Nu i se pare corect sa achitam noi partea noastra. Se poate sa facem car sau refinantare daca ceilalti doi se opun?
Multumesc!
Buna ziua, in primul rand trebuie vazut conform clauzelor contractuale la ce garantii v-ati obligat pentru a stii care este limita in care puteti fi obligati pentru plata imprumutului. Mai departe, veti putea decide care este varianta optima pentru dvs. de acoperire a garantiei si daca aveti sau nu nevoie de acordul celorlalti garanti.
Buna ziua! Este impr cu 5 giranti. Clauxze ca daca nu achita vom suporta plata acestui i mpr. Nu exista clauza ca nu pot achita si treb dat la executare. Si niuci sa fie de acord ceilalti giranti
V-am raspuns, este necesar sa fie studiate clauzele respective inainte de a va furniza un raspuns.