Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Buna ziua , un prieten de-al meu a fost oprit in ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Buna ziua , un prieten de-al meu a fost oprit in trafic unde ...

Buna ziua , un prieten de-al meu a fost oprit in trafic unde a zis ca se duce la spital ca nu se simte bine , nu poate sa respire .Organele de poliție l-au luat și l-au dus la spital pt a i se recolta probe biologice . Inainte de recoltarea probelor biologice i s-a făcut un test covid și rezultatul a fost pozitiv . Prietenul meu s-a speriat și a refuzat apoi sa i se mai recolteze probe biologice . El acum este in perioada de încercare tot pentru fapta de refuz . Ce i se poate întâmpla ? Exista vreo soluție ??
~ Conținut șters la cerere ~
Ce solutie a avut in dosarul precedent?

Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan” a scris:

Ce solutie a avut in dosarul precedent?

Buna ziua , in dosarul precedent a avut 1 an și 3 luni cu suspendare și 3 ani de încercare .
Daca a comis fapta in termenul de supraveghere şi instanta dispune o condamnare la pedeapsa închisorii, se revocă suspendarea anterioara şi se dispune executarea pedepsei. Pedeapsa principală pentru noua infracţiune se stabileşte şi se execută potrivit dispoziţiilor referitoare la recidivă, adica se adună si o sa fie in regim de detentie.
Angajati-va avocat specializat in astfel de cauze si stabiliti impreuna cu el strategia apararii.
Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan”, Avocat

Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan” a scris:

Daca a comis fapta in termenul de supraveghere şi instanta dispune o condamnare la pedeapsa închisorii, se revocă suspendarea anterioara şi se dispune executarea pedepsei. Pedeapsa principală pentru noua infracţiune se stabileşte şi se execută potrivit dispoziţiilor referitoare la recidivă, adica se adună si o sa fie in regim de detentie.
Angajati-va avocat specializat in astfel de cauze si stabiliti impreuna cu el strategia apararii.

Am înțeles , mulțumesc !