avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 2008 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Buna seara. Vom organiza o Adunare generala ordinara. ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Buna seara. Vom organiza o Adunare generala ordinara. Comitetul ...

Buna seara. Vom organiza o Adunare gelerala ordinara. Comitetul xexcuti va fi schimbat. Rugamintea mea este sa imi explicati cum trebuie inteleasa sintaxa - DESCARCARE DE GESIUNE A VECHIULUI COMITET AL ASOCIATIE DE PROPRIETARI. VA MULTUMESC
Cel mai recent răspuns: Adam Grecu , utilizator 09:58, 28 Martie 2022
Este vorba despre descarcarea de GESTIUNE,respectiv comitetul executiv a avut la dispozitie o suma de bani votata de participantii la adunarea generala in bugetul de venituri si cheltuieli anual,exercitiului financiar anterior ,bani necesari
pentru eventuale situatii urgente
Rapoprtul de descarcare de gestiune intra in responsabilitatea si se intocmeste de catre cenzor/comisia de cenzori si se prezinta participantilor la adunarea generala a membrilor proprietari
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
De fapt si de drept, membrii Com. executiv in frunte cu presedintele nu au nimic in gestiunea lor. Gestiunea o tine cel care administreaza asociataia, de aceea, @ynocentta, a zis bine: cenzorul sa intocmeasca un raport de activitate serios, sa faca o situatia a soldurilor de activ si de pasiv - oglinda situatiei financiare a asociatiei, Ei, odata facute aceste "lucruri", membrii actuali ai com. ex. , pot sa plece linistiti si impacati a au facut tot ce a depins de dansii, ca activitatea sa mearga bine. Ca aceasta activitate nu a mers bine, am inteles, de aceea, aveti grija pe cine alegeti sa-i inlocuiti.
Va dorim, mult succes!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Descarcarea de gestiune Paraschiv Teodorescu Paraschiv Teodorescu La asociatii de proprietari : 1)Descarcarea de gestiune a comitetului executiv poate fi votata de membri comitetului executiv si de catre administrator(acesta ... (vezi toată discuția)
Cum se face predarea-primirea la schimbarea comitetului executiv ModeratorSGES ModeratorSGES La adunarea generala a proprietarilor, s-a ales un alt comitet executiv, dar a ramas acelasi presedinte, acelasi cenzor pe care nu il cunoastem, este angajat ... (vezi toată discuția)
Descarcarea de raspundere a comitetului executiv al asociatiei de proprietari Andruso Andruso Ma poate lamuri cineva la ce face referire aceasta fraza? In adunarea generala a Asociatiei de proprietari se vrea discutarea acestui lucru si as vrea sa stiu ... (vezi toată discuția)