Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Control ANAF
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Control ANAF

Buna ziua, se poate “amâna” un control ANAF pe TVA ?
Multumesc!
Anca Pann, utilizator
ART 122 CPF după primirea avizului de inspecție fiscală, contribuabilul/plătitorul poate solicita, o singură dată, pentru motive justificate, amânarea datei de începere a inspecției fiscale. Amânarea se aprobă sau se respinge prin decizie emisă de conducătorul activității de inspecție fiscală care se comunică contribuabilului. în cazul în care cererea de amânare a fost admisă, în decizie se menționează și data la care a fost reprogramată inspecția fiscală.