Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Buna ziua ! Sunt angajată și studentă, angajată ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Buna ziua ! Sunt angajată și studentă, angajată sunt de aproape ...

Buna ziua !
Sunt angajată și studentă, angajată sunt de aproape doi ani, studenta sunt din vara anului trecut. Recent am rămas în riscul maternal de la locul de muncă. Pe semestru al doilea am obținut bursa de merit de la facultate, urmează să fie virata prima bursă . Îmi poate influența bursa de merit îndemnația de creștere a copilului? Daca da, pot renunța la bursa de merit ?
Meedeea, utilizator
Nu va poate influența bursa de merit îndemnația de creștere a copilului.