Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua....doresc sa va intreb daca am nevoie de ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua....doresc sa va intreb daca am nevoie de acordul vecinului ...

Buna ziua....doresc sa va intreb daca am nevoie de acordul vecinului sa bat cuie in gardul lui?..bineinteles ca pe si spre partea mea....
...mentionez ca gardul este proprietate in TOTALITATE al dumnealui, eu necontribuind cu NIMIC la realizarea acestuia..am cumparat terenul in cauza si am gasit gardul deja existent.Intentionez sa fac o suprainaltare cu grinzi de lemn batute pe gardul preexistent si sa adaug, pentru cresterea intimitatii, plase de umbrire, de la sol si pana la inaltimea de 2,30 metri..Va multumesc pentru raspuns.
codan2016, utilizator
Buna ziua, .. pai daca este gardul lui, inseamna ca nu este gardul dvs. Nu?
De ce nu il intrebati pe EL daca aveti voie sa bateti cuie in gardul LUI ?