Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Spor de vechime
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Spor de vechime

Buna ziua!
Lucrez de 7 ani la un Hipermarket. Din anul 2009 - in cadrul unei sedinta a sindicatului, sa hotarat ca din anul 2009 sa primim spor de vechime.
In statul de plata nu este mentionat separat vechimea in munca.
Asi vrea sa stiu daca , cei care intocmesc statul de plata sunt obligati sa treaca intr-o rubrica separata vechimea in munca, sau intra in salariul de baza?
Va multumesc anticipat.
Sporul de vechime este evidentiat separat pe fluturasul de salariu.