Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Legea 55/2002 - exceptii de la purtarea botnitei
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Legea 55/2002 - exceptii de la purtarea botnitei

Legea 55/2002

Am un caine din rasa Cane Corso... Care conform legilor idioate si antice din tara asta trebuie sa poarte botnita... zic legi idioate deoarece cainele meu este un caine educat...fara nici o urma de agresivitate... e atat de blanda ca fuge de bichoni...
La un moment dat am gasit o exceptie, pe care in momentul de fata nu o mai gasesc niciunde...
Exceptia spunea asa: Caini care au probleme respiratorii sunt exceptati de la purtarea botnitei... cu o adeverinta de la veterinar.
Aveti idee de aceasta exceptie?
Ieri a primit o amenda de 1500 ron sotia de la minunata structura MAI -Jandarmeria Romana.

Multumesc anticipat!
BogdanB87, utilizator
daca are probleme respiratorii, ati fi avut deja adeverinta pe care sa o prezinte sotia inainte sa fie amendata.
Sanse nu aveti in dovedirea contestatiei.
pt viiitor, daca catelusa are probleme respiratorii, va da medicul adeverinta.