Forum Discuţii juridice [Coronavirus - Covid-19] ... Buna seara Va rog daca ma puteti ajuta cu un raspuns. ...
Discuție deschisă în [Coronavirus - Covid-19] Răspunsuri la probleme juridice, fiscale și economice generate de criza actuală

Buna seara Va rog daca ma puteti ajuta cu un raspuns. Am trimis ...

Buna seara
Va rog daca ma puteti ajuta cu un raspuns. Am trimis o plangere contraventionala in legatura cu o amenda primita pt necompletarea PLF ului si am primit urmatorul raspuns :
Complet: Compl.CIV. 46 stagiar
Tip solutie: Amână pronunţarea
Solutia pe scurt: Amână pronunţarea în cauză la data de 20.04.2022. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 06.04.2022.
Document: Încheiere - Amânare iniţială a pronunţării 06.04.2022
Intrebarea mea este daca a fost solutionata cauza? (Punerea solutiei la dispozitia partilor prin mijlocirea grefei) sau cauza NU este inca solutionata si instanta se va pronunta pe 20.04 .
Multumesc
nu o sa faca.

offtopic, dvs pe ce motiv ati contestat ?
gi-jane2, moderator
In plangerea contraventionala am evidentiat faprul ca pfocesul verbal nu e conform OG 2/2001 si ca un formular incomplet( cazul meu, nu am remarcat pana cand am avut nevoie de el, doar ca sunt convins ca am completat toate campurile partenera mea avand aceeasi eroare) nu este sanctionabil. Iar dupa intampinarea primita de la dsp am redactat un raspuns la intampinare unde am atasat plf ul dat si ora descarcarii care arata ca e conforma plus reiterat aspectele referitoare la OG 2/2001 si oug 129/2021 si ca modificarile aduse in 5feb/2022 fac procesul verbal nul.

gi-jane2 a scris:

nu o sa faca.

offtopic, dvs pe ce motiv ati contestat ?

multumesc