Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Acces la informații de interes public
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Acces la informații de interes public

Bună ziua,

Dacă s-a semnat acord de confidențialitate cu privire la anumite documente, informații, acestea pot face obiectul unei cereri de solicitare acces la informații de interes public?
Mulțumesc
~ Conținut șters la cerere ~

MihaelaaC73 a scris:

Bună ziua,

Dacă s-a semnat acord de confidențialitate cu privire la anumite documente, informații, acestea pot face obiectul unei cereri de solicitare acces la informații de interes public?
Mulțumesc

Tu poți cere… ei nu îți dau și tu ii dai in judecată prin care ii forțezi sa ți răspundă, iar pt funcționarul public constituie abatere disciplinara.
De asemenea, dacă exista răspundere civilă delictuală poți cere daune