Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Buna ziua, Am nevoie de câteva informații legate de ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Buna ziua, Am nevoie de câteva informații legate de urmașii ...

Buna ziua,
Am nevoie de câteva informații legate de urmașii persoanelor decedate in al 2 lea război mondial. Bunicul meu a murit în 1942 , iar mama mea și sora ei fiind minore au primit din partea statului, spun ele, o sumă de bani, probabil lunara, nu știu exact ,dar care nu se putea intra in posesia lor decât la împlinirea vârstei de 18 ani. Știți cumva unde se pot interesa daca mai sunt pe undeva acei bani sau daca ele au beneficiat de ceva despăgubiri fiind orfane de război ?? Mulțumesc anticipat
legendă urbană

au primit pensie IOVR
Cum adică ,legenda urbana?? Ziceți că nu au existat acele despagubiri pentru orfanii de război?? Întreb pentru că ele,ambele, susțin sus și tare că ar fi existat .
O zi frumoasa

Ionica Porumbel a scris:

legendă urbană

au primit pensie IOVR

Puteți să vedeți dacă se încadrează aici
[ link extern ]