Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Pe terenul din jurul blocului o firmă a betonat si ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Pe terenul din jurul blocului o firmă a betonat si îngrădit ...

Pe terenul din jurul blocului o firmă a betonat si îngrădit o porțiune de aproximativ 10 m ,iar o parte din locatari a facut același lucru cu diferite porțiuni blocand accesul in caz de, ferească Dumnezeu incendiu, Ce este de facut?
Depinde al cui este terenul despre care vorbiti, intelegeti?
Daca terenul apartine de domeniul public, atunci, probabil ca firma respectiva o fi avand aprobarea consiliului local. Zic, probabil. Dvs. trebuie sa intrebati pe plan local. Cat despre vecinii dvs. , nu stiu ce sa zic, daca si-au ingradit o portiune de teren, autoritatile locale trebuie sa intervina. Ca nu au intervenit pana acum, iacata va pune si pe dvs. intr-o situatie delicata - sa intrebati, sa mergeti la autoritati.
Daca terenul este proprietate privata, este treaba loc ce fac cu acele suprafete, insa oricum le trebuie ceva aprobari, autorizatii de construire - adica cineva stie despre ce este vorba.
Sesizati oficial directia coprp control si disciplina in constructii din primarie
Multumesc !