Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Evacuare persoane din locuinta
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Evacuare persoane din locuinta

Buna ziua
Am mare nevoie de ajutor
Iubitul fiicei mele s-a mutat la noi acasa de ceva timp
Eu nu il mai suport
Imi strica lucrurile prin gospodarie
Ce pot face sa il dau afara din casa???
Eu sunt proprietarul dar fiica mea si nevasta mea nu vor sa il dau afara.
Va rog mult...vreau sa scap de el
Acum ceva timp am vrut sa il bat si a chemat politia...acuma trebuie sa stau cuminte sa nu intru la violenta domestica
Cineva mi-a spus ca nu il pot da afara daca nevasta mea si fiica mea sunt de partea lui chiar daca eu sunt proprietarul casei
RaulR, utilizator
Fratele a fost burlac toata viata...si-a facut de cap...nu a fost casatorit cu nimeni si nu a avut nici un copil
Da, va trebuie un certificat de mostenitor pe numele dvs in acest caz. Ca sa faceti dovada celor afirmate si a proprietatii.