avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 896 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Evacuare persoane din locuinta
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Evacuare persoane din locuinta

Buna ziua
Am mare nevoie de ajutor
Iubitul fiicei mele s-a mutat la noi acasa de ceva timp
Eu nu il mai suport
Imi strica lucrurile prin gospodarie
Ce pot face sa il dau afara din casa???
Eu sunt proprietarul dar fiica mea si nevasta mea nu vor sa il dau afara.
Va rog mult...vreau sa scap de el
Acum ceva timp am vrut sa il bat si a chemat politia...acuma trebuie sa stau cuminte sa nu intru la violenta domestica
Cineva mi-a spus ca nu il pot da afara daca nevasta mea si fiica mea sunt de partea lui chiar daca eu sunt proprietarul casei
Ultima modificare: Vineri, 22 Aprilie 2022
RaulR, utilizator
Cel mai recent răspuns: trandafir2 , moderator 11:33, 25 Aprilie 2022
Fratele a fost burlac toata viata...si-a facut de cap...nu a fost casatorit cu nimeni si nu a avut nici un copil
Da, va trebuie un certificat de mostenitor pe numele dvs in acest caz. Ca sa faceti dovada celor afirmate si a proprietatii.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Executare silita CRISdas CRISdas fratele meu a luat mai multe credite pe firma la care a fost asociat unic, intre timp el a decedat... in dosarul de executare figureaza firma, fratele meu si ... (vezi toată discuția)
Mosteniri ghindaf ghindaf situatia: casa cumparata cu contract vazare cumparare de la bunica catre noi proprietari: tata pe atunci casatorit cu mama mea si al 2 lea proprietar: fratele ... (vezi toată discuția)
Anulare la renuntare la mostenire? sch sch Dupa deschiderea succesiunii de la tata, sora face renuntare la mostenire care ii revine fratelui casatorit. Intentia acestui gest e ca, in contrapartida, ... (vezi toată discuția)