Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Bună seara, Din cauza problemelor de sănătate ale ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Bună seara, Din cauza problemelor de sănătate ale mamei, mă ...

Bună seara,
Din cauza problemelor de sănătate ale mamei, mă gândesc să mă ocup, legal, de a da meditații.
Elevi am puțini, cam 4-5 pe săptămâna.
Nu știu ce trebuie să fac, pașii de urmat, ce impozite trebuie date...
Vă rog mult sa ma ajutati cu sfaturi!
Cu mulțumiri anticipate,
L.
Profesorii care dau meditații trebuie să aibă PFA, II sau SRL și, dacă încasează în numerar sau cu cardul, trebuie să dețină casă de marcat
www.avocatnet.ro/articol_596...
Ce impozite voi avea de platit?
Depinde de entitatea juridica aleasa ..
Din păcate nu știu ce ar fi mai bine sa aleg....mai potrivit...
Diferențele dintre firme: PFA, II, SRL, SRL-D
[ link extern ] /