avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 434 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Bună seara, Din cauza problemelor de sănătate ale ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Bună seara, Din cauza problemelor de sănătate ale mamei, mă ...

Bună seara,
Din cauza problemelor de sănătate ale mamei, mă gândesc să mă ocup, legal, de a da meditații.
Elevi am puțini, cam 4-5 pe săptămâna.
Nu știu ce trebuie să fac, pașii de urmat, ce impozite trebuie date...
Vă rog mult sa ma ajutati cu sfaturi!
Cu mulțumiri anticipate,
L.
Cel mai recent răspuns: lacrima2 , utilizator 21:01, 27 Aprilie 2022
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Profesorii care dau meditații trebuie să aibă PFA, II sau SRL și, dacă încasează în numerar sau cu cardul, trebuie să dețină casă de marcat
www.avocatnet.ro/articol_596...
Ce impozite voi avea de platit?
Depinde de entitatea juridica aleasa ..
Din păcate nu știu ce ar fi mai bine sa aleg....mai potrivit...
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Diferențele dintre firme: PFA, II, SRL, SRL-D
[ link extern ] /

[ link extern ] /

[ link extern ] /

Alte discuții în legătură

Meditator inregistat la onrc Cornelia 2709 Cornelia 2709 Bună ziua! Sunt meditator, ofer cursuri de engleză copiilor si sunt înregistrată la ANAF. Mai este nevoie să mă înregistrez si la ONRC? Este această ... (vezi toată discuția)
Meditatii interzise prin lege? pappzelma pappzelma Buna ziua, As dori sa ma interesez daca meditatiile in particular sunt interzise prin lege ori daca profesorii sunt obligati sa-si declare veniturile obtinute ... (vezi toată discuția)
Pfa meditatii adrian140 adrian140 Bună ziua, As dori o lămurire în cazul profesorilor meditatori Suntem în familie 2 profesori angajați la școală cu norma întreaga. Ptr a oferii ... (vezi toată discuția)